Co je OWB Classics pouzdro?

  • vnější
  • skryté nošení
  • low profile
  • vhodné na střelnici
  • univerzální
  • možnost nastavení svoru
  • možnost ERC
  • vakuově lisované
  • DOSTUPNÉ MODELY

OWB pouzdra z Kydexu tloušťky 2 mm perfektně pasují na vámi zvolenou zbraň, protože jsou lisována za vysokého tlaku a přesně odpovídající teploty. Pouzdro má ostré detailní prolisy, které přechází v oblé a hladké ručně broušené hrany. Každé vnější pouzdro je ze dvou plátů kydexu. Ty jsou spojeny dutými nýty. Můžete si zvolit barvu každého z nich.

Kde a jak se nosí:

Tato pouzdra se nosí nejčastěji na 3. hodině (praváci) a jsou vhodná zejména pro skryté nošení, ale také na střelnici, trénink, kurzy, výcviky, soutěže LOS (lidová obranná střelba), IDPA a mají je v oblibě i ozbrojené složky. Pro skryté nošení se hodí více v chladnějším období, kdy se nosí více vrstev a větší oblečení. I když je pouzdro nízkoprofilové a přiléhá k tělu, v létě jde hůře schovat. Používají se pro zbraně velikosti compact a fullsize (pro subcompacty v případě, že nesnesete nosit v kalhotách atp.).

Typy uchycení:

K vnějšímu pouzdru si můžete vybrat, jaká poutka na něm chcete dodat, ta jsou pak namontována šrouby a jsou součástí balení. Ke každému pouzdru je vhodné přidat i další velikosti poutek podle velikosti opasků, které nosíte. Doporučujeme mít poutka stejně široká jako vaše opasky (pokud máte opasek 38-40 mm, zvolte poutka 40 mm – je to většina denních a módních opasků). Můžete vybírat z velikostí 40, 45 a 50 mm.

Provlékací poutka

Klasická ocelová provlékací poutka, která musíte provlékat opaskem. Opasek by měl být ohebný a nanejvýš 7 mm tlustý, jinak ho přes tvarované pouzdro a poutka neprovlečete.

SpeedLoops

Rychlá nasazovací – navlékací ocelová poutka. Nasadíte pouzdro rovnou na opasek bez provlékání. Je potřeba mít opasek trochu povolený a ohebný. Poutka pojmou maximálně 7 mm tlustý opasek.

MOLLE malice clips

Speciální klipy pro mezinárodně normalizovanou MOLLE vazbu. Úchyty mají i nylonovou spojku pro lepší fixaci k opasku nebo vestě.

Sweatguard:

Odděluje vám zbraň od těla, je to ochrana proti potu a oblečení. Také napomáhá k snadnějšímu navedení zbraně do pouzdra. Můžete vybírat mezi pouzdry s úplným sweatguardem, polovičním a bez sweatguardu.

U OWB pouzder doporučujeme volit poloviční sweatguard. Dobře odděluje zbraň od těla a oblečení, zároveň nepřekáží, když v pouzdře není pistole a vy se pohybujete po střelnici (např. na kurzu i klečíte a pouzdro s plným sweatguardem by vás pří nestandardních pozicích, jako je tactical prone, bodalo do těla).

Sklon a možnosti nastavení:

Standardní je sklon 0° kolmo k zemi. Je to nečastější žádaná a doporučovaná varianta. U takového pouzdra si můžete sklon nastavit posunutím poutek směrem dolů nebo jejich obrácením (nejsou symetrická). Nosit bez sklonu má výhodu lepšího přístupu ke zbrani a její rychlejší tasení.

Nastavení svoru:

Další věc navíc, kterou můžete vylepšit pouzdro, je nastavení svoru. Tím si sami můžete regulovat, jak moc má pouzdro svírat zbraň. Nastavení svoru nelze aplikovat na OWB pouzdra se svítilnou, není to konstrukčně možné. Pouzdra se svítilnou také nemůžete používat na zbraň bez svítilny, ta v pouzdře sama nebude držet.

Dostupné pro:

Dodací lhůty níže uvedených variant pouzder jsou nyní 4-6 týdnů.

Nenašli jste co jste hledali? Nabízíme i ručně dělaná pouzdra. Dodací lhůty těchto pouzder jsou nyní 4-6 týdnů. Seznam pouzder která umíme vyrábět ručně naleznete ZDE.

Pokud máte jakékoliv dotazy či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.