Co je pouzdro na teleskopický obušek?

  • vnější
  • možnost sklonu
  • vhodné do služby
  • skryté nošení
  • dobře dostupný obušek
  • DOSTUPNÉ MODELY

Pouzdra z Kydexu tloušťky 2 mm perfektně pasují na vámi zvolený obušek, protože jsou lisována za vysokého tlaku a přesně odpovídající teploty. Pouzdro má ostré detailní prolisy, které přechází v oblé a hladké ručně broušené hrany. Každé vnější pouzdro je ze dvou plátů kydexu. Ty jsou spojeny dutými nýty. Můžete si zvolit barvu každého z nich.

Kde a jak se nosí:

Tato pouzdra se nosí nejčastěji na 3. hodině (praváci) a jsou vhodná pro denní nošení, trénink, kurzy, výcviky a mají je v oblibě i ozbrojené složky.

Typy uchycení:

K vnějšímu pouzdru si můžete vybrat, jaká poutka na něm chcete dodat, ta jsou pak namontována Chicago šrouby a jsou součástí balení. Ke každému pouzdru je vhodné přidat i další velikosti poutek podle velikosti opasků, které nosíte. Doporučujeme mít poutka stejně široká jako vaše opasky (pokud máte opasek 38-40 mm, zvolte poutka 40 mm - je to většina denních a módních opasků). Můžete vybírat z velikostí 40, 45 a 50 mm.

Provlékací poutka

Klasická ocelová provlékací poutka, která musíte provlékat opaskem. Opasek by měl být ohebný a nanejvýš 7 mm tlustý, jinak ho přes tvarované pouzdro a poutka neprovlečete.

SpeedLoops

Rychlá nasazovací - navlékací ocelová poutka. Nasadíte pouzdro rovnou na opasek bez provlékání. Je potřeba mít opasek trochu povolený a ohebný. Poutka pojmou maximálně 7 mm tlustý opasek.

MOLLE malice clips

Speciální klipy pro mezinárodně normalizovanou MOLLE vazbu. Úchyty mají i nylonovou spojku pro lepší fixaci k opasku nebo vestě.

Sklon a možnosti nastavení:

Standardní je sklon 0° kolmo k zemi. Je to nečastější žádaná a doporučovaná varianta. U takového pouzdra si můžete sklon nastavit posunutím poutek směrem dolů nebo jejich obrácením (nejsou symetrická). Nosit bez sklonu má výhodu lepšího přístupu ke zbrani a její rychlejší tasení.

Pokud máte své důvody a chcete už rovnou vyrobit pouzdro se sklonem, tak máte na výběr varianty dopředu a dozadu 5 nebo 10 stupňů.

Nastavení svoru:

Tato pouzdra disponují automaticky nastavením svoru šroubem, kdy si vy sami regulujete sevření zásobníku a obušku. Různé typy postav a styly nošení už nejsou problém a pouzdro svírá vždy tak, jak si ho nastavíte.

Navíc si pomocí nastavení svoru můžete zvolit, která část obušku bude směřovat vzhůru.

Dostupné pro:

Dodací lhůty níže uvedených variant pouzder jsou nyní 4-6 týdnů.

  • ESP kompaktní - pravé i levé
  • ESP kompaktní + zásobník Glock 17/19/.. - pravé

Pokud máte jakékoliv dotazy či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.