Co je IWB Classics vnitřní pouzdro?

  • vnitřní
  • skryté nošení
  • nastavení sklonu
  • nastavení svoru
  • možnost drápu
  • možnost ERC
  • vakuově lisované
  • DOSTUPNÉ MODELY

Vnitřní kydexová pouzdra jsou určena pro skryté nošení zbraně pod oblečením a jsou konstruována tak, aby zabírala co nejméně místa v kalhotách. Ručně broušené hrany pouzdra netlačí do nohy nebo břicha. Tvar zbraně je velmi precizně prolisován do kydexu a ta perfektně padne do pouzdra. Celé pouzdro je z jednoho kusu kydexu jedné barvy nebo motivu. Každé nově udělané vnitřní pouzdro má regulaci svoru.

Pouzdro není uzavřené - konstrukčně je výhodnější pouzdro po obvodu částečně otevřené pro co nejmenší velikost.

Kde a jak se nosí:

IWB pouzdra můžete nosit jako pravák na boku na 3. hodině nebo na populární způsob nošení appendix carry (vepředu na břiše). Specialitou vnitřních pouzder je nošení téměř kdekoliv po obvodu pasu těla. Nošením v kalhotách dosáhnete opravdového skrytého nošení s minimálním zvýraznění nošené zbraně z oblečení.

Osobně doporučujeme vnitřní pouzdra pro subcompacty a compacty (fullsize rámy jen některé). IWB pouzdra se dají nosit celoročně, kdy v létě nastává jejich boom a nejlépe se schovají pod trikem, v tom nemají konkurenci. Pohodlnost je už horší a je o zvyku, přece jenom je to kus materiálu a zbraně za opaskem.

Typy uchycení:

K vnitřnímu pouzdru máte na výběr z několika ocelových spon. Ty jsou uchyceny Chicago šrouby s matičkou. Nabízíme dvě velikosti spon 40 a 45 mm. Šířku spony volte podle opasku co nejpřesněji (pro 38-40 mm opasek zvolte sponu šířky 40 mm).

Flushclip

Jednoduchá dobře fungující ocelová spona, rychle se zacvakne. Vyžaduje silnější opasky - kožené, vyztužené a tvrdší. Spona pojme opasek tloušťky do 10 mm.

Ulticlip

Minimalistické uchycení pouzdra zadrápnutím háku za textil kalhot (lze nosit bez opasku). Můžete nosit košili zastrčenou v kalhotách tzv. Tuckable styl.

Ulticlip XL

Opravdu pevné a zabezpečené uchycení pouzdra na opasek šíře 40 mm. Lze mít košili zastrčenou v kalhotách na Tuckable verzi nošení. Do spony zaklapnete maximálně 10 mm tlustý opasek.

Sweatguard:

Zadní zvýšená strana pouzdra, která vám odděluje zbraň od těla. Chrání proti potu a vsunutí oblečení do pouzdra při ukládání pistole. Rozlišujeme pouzdra s úplným sweatguardem, polovičním a bez sweatguardu.

IWB pouzdra jsou určena převážně na celodenní skryté nošení, proto doporučujeme sweatguard plný, kdy není pistole v žádném styku s tělem/oblečením. Pokud předpokládáte, že bude zbraň často venku z pouzdra, zvolte poloviční - nebude vám překážet při pohybu.

Sklon a možnosti nastavení:

Každé pouzdro je vybaveno nastavitelným sklonem, aby každý zákazník mohl experimentovat a našel si svůj styl, kde pouzdro pohodlně nosit. Sponu flushclip můžete natočit (přesunout do druhé předvrtané díry), a tím se pouzdro skloní pažbou dopředu. To využijete při skrytém nošení na boku, aby vám netrčela pažba z trika nebo netlačila do sedačky auta.

Nastavení svoru:

Nově vyrobená IWB pouzdra disponují automaticky nastavením svoru šroubem, kdy si vy sami regulujete sevření zbraně. Různé typy postav a styly nošení už nejsou problém a pouzdro svírá vždy tak, jak si ho nastavíte.

Dráp:

Pro dokonalé přilehnutí pažby zbraně na břicho se používá dráp, který zevnitř tlačí do kalhot/opasku a odtlačuje rukojeť směrem k tělu.

Dostupné pro:

Dodací lhůty níže uvedených variant pouzder jsou nyní 4-6 týdnů.

Nenašli jste co jste hledali? Nabízíme i ručně dělaná pouzdra. Dodací lhůty těchto pouzder jsou nyní 8-12 týdnů. Seznam pouzder která umíme vyrábět ručně naleznete ZDE.

Pokud máte jakékoliv dotazy či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.