Co je taktické/služební pouzdro?

  • vnější
  • open carry
  • dobře dostupná zbraň
  • nastavení svoru
  • možnost ERC
  • DOSTUPNÉ MODELY

Potřebujete přesně padnoucí pouzdro pro vaši zbraň do služby, na zážitkové či výcvikové kurzy, máte na zbrani svítilnu, pro kterou se jen tak pouzdra nedělají? Nabízíme zcela novou řadu kydexových pouzder pro taktické a služební využití.

Taktická / služební kydexová pouzdra mají výhodu v tom, že jsou více od těla a většinou na snížené platformě. Jakou zvolíte je na vás. Tak můžete nosit pistoli níže pod výstrojí a stále lze dobře tasit. Konstrukčně kydexové pouzdro zbraň chrání a zároveň je pootevřené pro snadnou údržbu a výplach nečistot.

Kde a jak se nosí:

Tato pouzdra se nosí vždy namontovaná na platformě Safariland, Blackhawk nebo Blade-Tech. Zbraň v nich je velmi dobře dostupná. Většinou se nosí na snížené platformě na stehně s jistícím popruhem kolem stehna.

Našla si uplatnění i u ozbrojených složek AČR, speciálních jednotek, Policie ČR a zásahových jednotek. Tato pouzdra příslušníci nefasují ani nedostávají, vyhledávají si je sami a také za vlastní peníze nakupují.

Typy platforem a uchycení:

Můžete využít platformy výrobců Safariland, Blackhawk a Blade-Tech. Pouzdra lze zakoupit buď jako sestavy, nebo samostatně a jednotlivé typy uchycení si poskládat.

Konstrukčně je taktické pouzdro vhodné pro všechny námi nabízené platformy, protože každé má všechny potřebné díry pro jejich uchycení. Jednotlivé námi doporučované platformy si rozepíšeme a ukážeme jejich výhody:

Safariland UBL Low-Ride

Větší - nižší snížená platforma k montáži přímo na pouzdro nebo pro samici QLS 22. K této platformě doporučujeme stehenní popruh, aby nedocházelo při pohybu ke kývání a při tasení k nadzvednutí pouzdra, které by mohlo vzpříčit zbraň.

Safariland UBL Mid-Ride

Menší snížená platforma rovnou pro taktické pouzdro nebo jako základna pro samici QLS 22. Průvleková oka jsou až pro 50 mm široký opasek.

Safariland UBL High-Ride

Nejvyšší Safariland platforma rovnou pro taktické pouzdro nebo jako základna pro samici QLS 22. Průvleková oka jsou až pro 50 mm široký opasek. Tato platforma se nedá použít se stehenním popruhem.

Safariland MLS16 - MOLLE Locking System

Je to klíčová platforma pro uchycení na MOLLE vazbu. Lze na ní namontovat pouzdro napřímo, nebo využít QLS 22 samici pro rychlou výměnu a nasazení. Na pouzdře pak musí být přimontován samec QLS 19.

Safariland QLS - Quick Locking System

Tento systém se skládá z QLS 22 - samice a z vidlice QLS 19 - samce. Máme ho ve více barevných provedeních jako Kit, Set a samostatně. Na pouzdře je namontován samec jako vidlice a na platformě UBL nebo MLS je namontována samice. Tudíž musíte k tomuto systému mít další platformu, protože je jen jako prostředník. Slouží pro velmi rychlé uchycení a výměnu pouzder při zachování jedné hlavní platformy na opasku nebo molle. Samice QLS 19 nabízí možnosti nastavení sklonu.

Blackhawk Jacket Slot Duty Belt Loop

Kratší tuhá a pevná snížená platforma s možností nastavení sklonu pouzdra při montáži do jiných děr. Platforma se nemusí provlékat opaskem, ale lze ji nasadit a pomocí šroubů utáhnout i na velmi tuhém opasku o šířce do 55 mm.

Blackhawk Mid-Ride Duty Belt Loop

Delší a větší robustní vcelku oblíbená snížená platforma. Nemusíte ji provlékat, můžete ji nasadit na opasek a šrouby utáhnout k sobě. Pojme opasky šířky do 55 mm. Doporučujeme popruh pro upevnění na stehno.

Blade-Tech Tek-Lok

Populární univerzální uchycení u nás využívané především pro IPSC - sportovní pouzdra. Lze ale stejně dobře použít i pro taktické pouzdro. Není tak nízko jako ostatní platformy, ovšem je stále od těla. Na Tek-Loku si můžete nastavit pro jakou šířku opasku ho použijete, a to až do 55 mm.

Příslušenství

Všechny platformy a typy uchycení mají v balení veškeré šroubky k montáži a k samostatnému kydexovému pouzdru bez platformy také obdržíte šroubky pro montáž.

Sweatguard:

U těchto pouzder není na výběr. Pokud je bez pojistky, je bez sweatguardu, s pojistkou sweatguard má, a to jen do té délky, do které je potřeba pro funkční montáž automatické nebo bungee gumové bezpečnostní pojistky proti vypadnutí zbraně.

Sklon a možnosti jeho nastavení:

Sklon lze zvolit už při výrobě, a to na zakázku. Standardně se vyrábí se sklonem 0° kolmo k zemi, protože většina platforem nabízí nastavení sklonu uchycením pouzdra do jiných děr.

Bezpečnostní pojistka a nastavení svoru:

Nastavení svoru:

Každé taktické služební kydexové pouzdro je vybaveno nastavením svoru, sami si můžete nastavovat, jak moc chcete, aby zbraň v pouzdře držela. Pistole určitě sama nevypadne, to je dáno samosvorem a utáhnutím pouzdra. Pro drsné a služební využití je potřeba použít bezpečnostní pojistku.

Blade-tech WRS:

Automatická plastová pojistka. Při zajištěném stavu je napružená a zajišťuje zbraň proti vypadnutí či neoprávněnému vyjmutí cizí osobou. Tuto pojistku doporučujeme k vykonání služby jako policista. Odtlačením "páčky" k tělu dojde k odskočení pojistky dopředu a pistole je rychle přístupná k vytasení.

Bungee:

Gumová pojistka. Tento druh jištění zbraně spočívá v napružení gumy s nylonovým hmatníkem přes čelo závěru. Je daleko levnější a uplatnění si našla například v armádě. Svou jednoduchostí bohatě stačí na zajištění zbraně proti vypadnutí.

Závěrem musíme doporučit naše sestavy taktických pouzder na platformách od Safarilandu, které máme za nejoblíbenější a nejpraktičtější. A abyste vaši sestavu taktického pouzdra dotáhli k dokonalosti, rovnou přikupte i QLS pro rychlou výměnu a nasazení, případně pro nastavení sklonu kydexového pouzdra.

Dostupné pro:

Dodací lhůty níže uvedených variant pouzder jsou nyní 4-6 týdnů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.