Co je taktické/služební pouzdro s tlumičem?

  • vnější
  • s tlumičem
  • možnost baterky
  • open carry
  • dobře dostupná zbraň
  • nastavení svoru
  • tlustější kydex
  • DOSTUPNÉ MODELY

Potřebujete přesně padnoucí pouzdro pro vaši zbraň s tlumičem do služby, na zážitkové či výcvikové kurzy? Nabízíme zcela novou řadu kydexových pouzder pro taktické a služební využití.

Taktická / služební kydexová pouzdra mají výhodu v tom, že jsou více od těla a většinou na snížené platformě. Jakou zvolíte je na vás. Tak můžete nosit pistoli níže pod výstrojí a stále lze dobře tasit. Konstrukčně kydexové pouzdro zbraň chrání a zároveň umožňuje mít na zbrani nasazený tlumič.

Kde a jak se nosí:

Tato pouzdra se nosí vždy namontovaná na platformě Safariland, Blackhawk nebo Blade-Tech. Zbraň v nich je velmi dobře dostupná. Většinou se nosí na snížené platformě na stehně s jistícím popruhem kolem stehna.

Najde si uplatnění u ozbrojených složek AČR, speciálních jednotek, Policie ČR a zásahových jednotek.

Typy platforem a uchycení:

Můžete využít platformy výrobců Safariland, Blackhawk a Blade-Tech. Pouzdra lze zakoupit buď jako sestavy, nebo samostatně a jednotlivé typy uchycení si poskládat.

Konstrukčně je taktické pouzdro vhodné pro všechny námi nabízené platformy, protože každé má všechny potřebné díry pro jejich uchycení. Jednotlivé námi doporučované platformy si rozepíšeme a ukážeme jejich výhody:

Safariland QLS - Quick Locking System

Tento systém se skládá z QLS 22 - samice a z vidlice QLS 19 - samce. Máme ho ve více barevných provedeních jako Kit, Set a samostatně. Na pouzdře je namontován samec jako vidlice a na platformě UBL nebo MLS je namontována samice. Tudíž musíte k tomuto systému mít další platformu, protože je jen jako prostředník. Slouží pro velmi rychlé uchycení a výměnu pouzder při zachování jedné hlavní platformy na opasku nebo molle. Samice QLS 19 nabízí možnosti nastavení sklonu.

Safariland MLS16 - MOLLE Locking System

Je to klíčová platforma pro uchycení na MOLLE vazbu. Lze na ní namontovat pouzdro napřímo, nebo využít QLS 22 samici pro rychlou výměnu a nasazení. Na pouzdře pak musí být přimontován samec QLS 19.

Safariland UBL Mid-Ride

Menší snížená platforma rovnou pro taktické pouzdro nebo jako základna pro samici QLS 22. Průvleková oka jsou až pro 50 mm široký opasek.

Safariland UBL Low-Ride

Větší - nižší snížená platforma k montáži přímo na pouzdro nebo pro samici QLS 22. K této platformě doporučujeme stehenní popruh, aby nedocházelo při pohybu ke kývání a při tasení k nadzvednutí pouzdra, které by mohlo vzpříčit zbraň.

Blackhawk Jacket Slot Duty Belt Loop

Kratší tuhá a pevná snížená platforma s možností nastavení sklonu pouzdra při montáži do jiných děr. Platforma se nemusí provlékat opaskem, ale lze ji nasadit a pomocí šroubů utáhnout i na velmi tuhém opasku o šířce do 55 mm.

Blackhawk Mid-Ride Duty Belt Loop

Delší a větší robustní vcelku oblíbená snížená platforma. Nemusíte ji provlékat, můžete ji nasadit na opasek a šrouby utáhnout k sobě. Pojme opasky šířky do 55 mm. Doporučujeme popruh pro upevnění na stehno.

Blade-Tech Tek-Lok

Populární univerzální uchycení u nás využívané především pro IPSC - sportovní pouzdra. Lze ale stejně dobře použít i pro taktické pouzdro. Není tak nízko jako ostatní platformy, ovšem je stále od těla. Na Tek-Loku si můžete nastavit, pro jakou šířku opasku ho použijete, a to až do 55 mm.

Příslušenství

Všechny platformy a typy uchycení mají v balení veškeré šroubky k montáži a k samostatnému kydexovému pouzdru bez platformy také obdržíte šroubky pro montáž.

Sweatguard:

U těchto pouzder není na výběr. Sweatguard má a to jen do té délky, do které je potřeba pro funkční montáž bungee gumové bezpečnostní pojistky proti vypadnutí zbraně.

Nastavení svoru:

Každé taktické služební kydexové pouzdro je vybaveno nastavením svoru, sami si můžete nastavovat, jak moc chcete, aby zbraň v pouzdře držela. Pistole určitě sama nevypadne, to je dáno samosvorem a utáhnutím pouzdra. Pro drsné a služební využití je potřeba použít bezpečnostní pojistku.

Bungee:

Gumová pojistka. Tento druh jištění zbraně spočívá v napružení gumy s nylonovým hmatníkem přes čelo závěru. Je daleko levnější a uplatnění si našla například v armádě. Svou jednoduchostí bohatě stačí na zajištění zbraně proti vypadnutí.

Závěrem musíme doporučit naše sestavy taktických pouzder na platformách od Safarilandu, které máme za nejoblíbenější a nejpraktičtější. A abyste vaši sestavu taktického pouzdra dotáhli k dokonalosti, rovnou přikupte i QLS pro rychlou výměnu a nasazení, případně pro nastavení sklonu kydexového pouzdra.

Zatím dostupné nejžádanější modely:

Dodací lhůty níže uvedených variant pouzder jsou nyní 4-6 týdnů.

Pokud máte jakékoliv dotazy či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.