Pouzdra na nože

  • noži na míru
  • vertikální i horizontální
  • pevně drží nůž
  • možnost na molle batoh

Pouzdra z Kydexu tloušťky 2 mm perfektně pasují na vámi zvolený nůž, protože jsou lisována za vysokého tlaku a přesně odpovídající teploty. Pouzdro má ostré detailní prolisy, které přechází v oblé a hladké ručně broušené hrany. Každé vnější pouzdro je ze dvou plátů kydexu. Ty jsou spojeny dutými nýty. Můžete si zvolit barvu každého z nich.

Kde a jak se nosí:

Tato pouzdra se nosí nejčastěji na 3. hodině (praváci) a jsou vhodná pro denní nošení, trénink, kurzy, nebo výcviky.

Typy uchycení:

K vnějšímu pouzdru si můžete vybrat, jaká poutka na něm chcete dodat, ta jsou pak namontována Chicago šrouby a jsou součástí balení. Ke každému pouzdru je vhodné přidat i další velikosti poutek podle velikosti opasků, které nosíte. Doporučujeme mít poutka stejně široká jako vaše opasky (pokud máte opasek 38-40 mm, zvolte poutka 40 mm - je to většina denních a módních opasků). Můžete vybírat z velikostí 40, 45 a 50 mm.

Nylonový závěš

Univerzální uchycení pouzdra na nůž. Máte 3 varianty kudy provléknout opasek s tím, že nejvyšší část závěsu je opatřena uchycením na suchý zip pro rychlé nasazení nebo sundání závěsu. Případně lze pouzdro uchytit pomocí molle vazby.

Závěs je také vybaven bungee pojistkou pro bezpečné zajištění nože v pouzdře.

K pouzdru se přidělává pomocí paracordu, který protáhnete tunely v závěsu a nýty v pouzdře.

Provlékací poutka

Klasická ocelová provlékací poutka, která musíte provlékat opaskem. Opasek by měl být ohebný a nanejvýš 7 mm tlustý, jinak ho přes tvarované pouzdro a poutka neprovlečete.

SpeedLoops

Rychlá nasazovací - navlékací ocelová poutka. Nasadíte pouzdro rovnou na opasek bez provlékání. Je potřeba mít opasek trochu povolený a ohebný. Poutka pojmou maximálně 7 mm tlustý opasek.

MOLLE malice clips

Speciální klipy pro mezinárodně normalizovanou MOLLE vazbu. Úchyty mají i nylonovou spojku pro lepší fixaci k opasku nebo vestě.

Sklon a možnosti nastavení:

Standardní je sklon 0° kolmo k zemi. Je to nečastější žádaná a doporučovaná varianta. U takového pouzdra si můžete sklon nastavit posunutím poutek směrem dolů nebo jejich obrácením (nejsou symetrická). Nosit bez sklonu má výhodu lepšího přístupu k noži a jeho rychlejší tasení.

Pokud máte jakékoliv dotazy či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.