Co je OWB sportovní pouzdro?

  • vhodné pro IPSC
  • nastavitelný odpor
  • dobře přístupné
  • uchycení na sportovní opasky
  • možnost výřezu pro lepší tasení
  • slaďtě pouzdro s dresem

Tato kategorie kydexových pouzder je věnována IPSC sportovní střelbě. Pouzdra konstruována tak, aby zbraň v pouzdře pevně držela a zároveň při individuálním nastavením svoru kladla ideální odpor při tasení.

Velkou výhodou je možnost zakázkové výroby na jakkoukoliv zbraň a zásobníky v jakkékoliv nabízené barvě. Jen tak budete mít unikátní sportovní set a vyčnívat oproti komerčním pouzdrům.

Kde a kdo je nosí:

Nosí se nejčastěji na vyztuženém střeleckém opasku s tvrdým jádrem. Jsou umístěna dál od těla a níže na opasku, což umožňuje pohodlnější a rychlejší tasení, kdy nemusíte měnit polohu těla.

Pokud teprve začínáte, nebo jste už pokročilý sportovní střelec, je to jedno. Díky tomu, že tato kydexová pouzdra přesně kopírují tvary vaší zbraně a jsou pro ni na míru vyrobena, zbraň vám do něj perfektně zapadne. Tato pouzdra jsou čím dál více vidět i u našich úspěšných českých závodníků v IPSC.

Typ uchycení:

Ke sportovním pouzdrům vždy montujeme Blade-Tech Tek-Lok, který je velmi dostačujícím uchycením pro tento typ pouzder.

Blade-Tech Tek-Lok

Univerzální a oblíbený systém uchycení. Má vycvakávací destičky, kterými si můžete volit šířku opasku. V uzavřeném stavu doporučujeme Tek-Lok mít vždy zajištený otočnou pojistkou.

Pouzdra na zásobníky

Abychom mohli dodávat celý set pro IPSC sportovní střelbu, je možné si také nechat vyrobit POUZDRA NA ZÁSOBNÍKY. Ta mají nastavitelný sklon a také nastavení svoru. Pro jejich uchycení na opasek se používají tenká kydexové oka, aby se vnější sportovní opasek dobře nalepil na vnitřní.

K dokonalosti celého střeleckého setu už jen chybí magnet, který slouží jako držák zásobníku např. v situaci, kdy musíte zásobníky sbírat ze stolu a rychle si jeden uložit. Vkládat jej do pouzdra může být nešťastné a zdlouhavé. Proto ho rychle přicvaknete na magnet a střílíte. Magnetický držak se umisťuje dopředu před zásobníky nebo dozadu za zásobníky na vašem opasku.

Sweatguard:

Aby každé IPSC pouzdro bylo co nejmenší a šlo z něj co nejlépe tasit, jsou všechna pouzdra automaticky bez sweatguardu.

Sklon a možnosti jeho nastavení:

Sklon pouzdra je nutné zvolit už na samém počátku objednání. Typickým nejčastěji prodávaným sklonem je 0 stupňů (kolmo k zemi). Mnoho střelců volí i sklon dozadu, díky kterému je pohyb ruky přirozenější a nemusíte vylamovat zápěstí. Ruka se hýbe v lokti nahoru zezadu dopředu a dojde k perfektnímu úchopu při tasení.

Nastavení svoru:

Každé sportovní pouzdro má dva nastavitelné šrouby, které slouží k invidiálním nastavením vašeho pouzdra. Sami si vychytáte, jak moc chcete aby pouzdro svíralo váš sportovní speciál. Primárně k nastavení svoru slouží šroub u lučíku.

Pokud máte jakékoliv dotazy, či byste chtěli poradit s výběrem pouzdra, neváhejte nás kontaktovat.